„A TAM KOLE BORU”

W ramach IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej w Środowiskowym Domu Kultury w Gorzycach odbyło się spotkanie promujące m.in. najnowszą książkę Doroty Kozioł wypełnione było wzruszającymi powrotami do czasów chat krytych strzechą.

Autorka w rozmowie z dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach p. Piotrem Dumą poprowadziła nas ścieżką wspomnień przez niezwykłe życie swojej mamy Marii Kozłowej. Za sprawą gawędziarskiego stylu pisarka przenosiła nas do miejsc, w których dzięki głównej bohaterce „Całego życia mojej mamy” podtrzymywana była kultura lasowiacka, jej tradycje i zwyczaje.

Rozmowie z pisarką towarzyszyły wspaniałe występy: Kapeli Ludowej GOKGorzyce oraz dzieci z Domów Kultury w Gorzycach, Sokolnikach i Wrzawach.

Niebawem książka Doroty Kozioł „Całe życie mojej mamy” będzie dostępna w Bibliotekach gminy Gorzyce. Serdecznie zapraszamy.

Previous article

Standardy Ochrony Małoletnich