SPOTKANIA Z DZIEĆMI Z KL.”0″ ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W GORZYCACH

W dn. 14 i 16 czerwca dwie grupy z kl. „0” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach odwiedziły naszą placówkę, by poznać zasady jej funkcjonowania. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w tak dużej bibliotece. Mamy nadzieję, że rozbudzone dziś zainteresowania, przyniosą efekt w postaci częstych odwiedzin i dużych wypożyczeń.

Charakterystyka pracy bibliotekarza i księgozbioru jakim dysponuje, to główne tematy naszych rozmów. Nie zabrakło też refleksji związanych z domowymi biblioteczkami i z rytuałami dotyczącymi zakupu książek.

Obowiązkowym elementem naszych spotkań z dziećmi jest zawsze głośne czytanie. Tym razem sięgnęliśmy po „Tort urodzinowy” Svena Nordqvista oraz fragment „Bajki o bąkach i jednym trzmielu” Marcina Kozioła.

Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.