SPOTKANIE AUTORSKIE Z JANEM BUJAKIEM W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SOKOLNIKACH.

22.10.2022r. w Domu Kultury i Bibliotece w Sokolnikach odbyło się spotkanie autorskie z  Janem Bujakiem – autorem opracowań o Polakach żyjących w latach 1890-1946 w Bośni:

– powieściowej trylogii pt. „Galicjanie i Serbowie” obejmującej trzy rejony i okresy historyczne od roku 1887 do 1952: cz. 1 „Z Galicji do Bośni (1887-1919)”, cz. 2 „W Bośni” (obejmującej lata 1919 -1938), cz. 3 „Wojna i wyjazd do Polski (1940 – 1952).”

Pan Jan jest też jest autorem dokumentalnych opracowań: pt. „Polskie parafie w Bośni  – Dekanat Prnjavor, „Polskie osady w rejonie Bosanskiej Gradiski i Derventy, „Ocalić od zapomnienia…,”  a także wydanej w tym roku książki „Moje powroty do Bośni.”

W czasie spotkania autorskiego Pan Jan przedstawił nam tło historyczne wędrówki Polaków do Bośni oraz informacje o opracowaniach autorskich z tej tematyki.

W przygotowanej przez autora prezentacji mogliśmy obejrzeć fragmenty filmu amatorskiego pt. Gościszów- Nowy Martyniec 2007-2015 oraz   filmu :  TV „Wschód” pt. Synowie bośniackiej ziemi.”  Na zakończenie spotkania zgromadzona publiczność mogła zadać autorowi kilka pytań, na które Pan Jan Bujak bardzo ciekawie i wyczerpująco odpowiadał.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Janowi Bujakowi za to spotkanie oraz za przekazanie  do naszych bibliotek swojej ostatniej książki „Moje powroty do Bośni” z osobistymi dedykacjami dla naszych Czytelników.