GMINNE DYKTANDO Z MARIĄ KONOPNICKĄ – PATRONKĄ ROKU 2022.

Pierwsza wśród równych sobie.”21.10.2022r. w ŚDK w Gorzycach odbyło się Dyktando z Patronem Literackim Roku 2022. Organizatorami tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach – Filia w Sokolnikach. W tym roku przypada 180 rocznica urodzin Marii Konopnickiej, dlatego też życiorys oraz twórczość pisarki zostały wkomponowane w niełatwy tekst dyktanda autorstwa Pani Izabeli Suroń oraz Pani Kingi Robak. W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 24 uczestników: uczniowie z ZSP w Sokolnikach, z ZSP w Trześni, SP nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach oraz uczniowie Zespołu Szkół im. por.Józefa Sarny w Gorzycach, a także osoby dorosłe. Niestety nie udało się nikomu napisać tekstu dyktanda całkowicie bezbłędnie, a rekordzista w popełnieniu błędów ortograficznych miał ich aż 52. Laureatkami Dyktanda w kategorii I czyli kl. VII i VIII SP została Wiktoria Pelc, a w kategorii II -uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz dorośli laureatką została Pani Aneta Kondrat.Zwyciężczynie otrzymały dyplomy oraz karty prezentowe do sieci Empik, ufundowane przez GOK Gorzyce.