„KRÓTKIE REFLEKSJE O KSIĄŻKACH Z DZIECIŃSTWA” – nowy biblioteczny cykl promujący codzienne czytanie dzieciom.

26 sierpnia miała miejsce premiera pierwszego odcinka nowego cyklu Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach zatytułowanego „KRÓTKIE REFLEKSJE O KSIĄŻKACH Z DZIECIŃSTWA”.

Pomysłodawczynią projektu jest Katarzyna Góralska – bibliotekarka Wypożyczalni dla dzieci, która od lat promuje literaturę dziecięcą i jednocześnie namawia dorosłych do codziennego czytania dzieciom. Wykorzystuje do tego, m.in. dorobek Fundacji ABCXXI oraz projektu czytelniczego „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.

Wiarygodność to najważniejszy z kluczy w procesie doboru rozmówców naszego nowego cyklu.W trakcie krótkiej wymiany stwierdzeń, skonstruowanej na zasadzie „dokończ myśl” wracamy do ich wspomnień z dzieciństwa, wspomnień , które noszą w sobie do dziś, wspomnień związanych z książkami i wspólnymi chwilami spędzonymi na ich czytaniu.

AGNIESZKA KOCHOWSKA – gość pierwszego odcinka „KRÓTKICH REFLEKSJI O KSIĄŻKACH Z DZIECIŃSTWA” to nauczycielka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni. Oprócz imponującego dorobku na polu promowania dziecięcego czytelnictwa, niezwykła jest jej otwartość na współpracę, za co jesteśmy jej ogromnie wdzięczni.

Już niebawem kolejne odcinki i kolejni goście.

ZAPRASZAMY!