OBCHODY DNIA MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻEK W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GORZYCACH!!!

Po raz pierwszy tak bajecznie i „lemoniadowo” świętowaliśmy w naszej Bibliotece BOOK LOVERS DAY. A wszystko za sprawą najmłodszych miłośników książek i ich rodziców, którzy skorzystaliśmy z naszego zaproszenia.

Nasze spotkanie obfitowało w wiele ciekawych rozmów, spostrzeżeń, emocji i refleksji. Było także okazją do podsumowania dwóch konkursów zorganizowanych przez GBP w Gorzycach: fotograficznego „Sleeveface – z książką mi do twarzy” i plastycznego „Piękno polskiej przyrody”, który sfinalizował wielkie gorzyckie święto czytania i słuchania czyli XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Wspaniałe prace zapewniły wygraną m.in. Julii Wróbel oraz dzieciom z Samorządowego Przedszkola w Gorzycach.

Dziełem naszych najmłodszych gości oraz ich rodziców stały się fantastyczne motyle, nawiązujące do plakatu Rafała Olbińskiego z kampanii czytelniczej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Skrzydła motyli szybko zapełniły się książkowymi bohaterami i przeróżnymi motywami z ulubionych książek dzieci. Rodzinna praca Mai i jej rodziców zachwyca doborem barw i starannością. Motyle staną się ozdobą Wypożyczalni dla dzieci naszej Biblioteki.

Nas, wielbicieli książek łączy wspólna płaszczyzna porozumienia. A jeśli czujemy, myślimy i postępujemy podobnie czyli w myśl tych samych przekonań, to czyż nie cudownie jest wymieniać się wspólnymi doświadczeniami? Uczenie się od siebie nawzajem pozwoli na głębszą refleksję i mocniejsze zrozumienie korzyści z konkretnego postępowania.

Kochani Dorośli. Co decyduje o Waszym wyborze podczas zakupu i wypożyczania książek dla dzieci? Czy na pewno dbacie o codzienną praktykę czytania swoim pociechom?

Kochane Dzieci. Co najbardziej cenicie w książkach, po które z nich najchętniej sięgacie? Czy dorośli często i chętnie Wam czytają?

Te i wiele innych pytań padło w trakcie „burzy mózgów”, której udziałem byli wszyscy uczestnicy obchodów Dnia Miłośników Książek. Dzieci prezentowały swoje ukochane książki, a dorośli dyskutowali o Złotej Liście Książek polecanych przez „Fundację ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”.