XXII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM – DZIEŃ SZÓSTY Z BIBLIOTEKĄ I DOMEM KULTURY W SOKOLNIKACH

#CałaPolskaCzytaDzieciom #FundacjaABCXXI #XXIIOgólnopolskiTydzieńCzytaniaDzieciom

W dniu szóstym obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka jest jak ogród” w akcję włączyła się Biblioteka i Dom Kultury w Sokolnikach.

Dla ok. 100 dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sokolnikach wiersze Aleksandra Fredry oraz opowiadanie Katarzyny Biegańskiej pt. „W Robaczkowie. Wielki pożar łąki” czytały członkinie amatorskiej grupy teatralnej DK Sokolniki: Lena Turbiarz, Hanna Wojdyło, Monika Witek oraz Urszula Korniak, wydarzenie przygotowała i prowadziła Jolanta Zimoląg.Dziękujemy dzieciom za cierpliwość podczas czytania, a rodziców zachęcamy do czytaniach dzieciom książek. Zalet jest mnóstwo, a wysiłek, by czytać dziecku 20 minut dziennie – niewielki.