MODOWE HITY Z CZASÓW LUDWIKA XIV CZYLI KREATYWNE 2-DNIOWE WARSZTATY Z GBP W GORZYCACH

Ależ to były czasy!Trwające 72 lata panowanie francuskiego króla Ludwika XIV, zwanego Królem Słońce, to okres bezprecedensowej świetności wszystkich niemal dziedzin sztuki.

Tu także kreowano kanony estetyczne w modzie, obowiązujące następnie w całej Europie!

Czy nie fantastycznie byłoby zabawić się w francuskich rzemieślników i stworzyć unikatowe peruki, suknie czy dodatki?

W dniach 24 – 25.01 b.r. (wtorek i środę) zmieniliśmy Salę Wystaw naszej Biblioteki w warsztat rodem z XVII wieku i wykorzystując zaczytane, zniszczone egzemplarze książek „uszyliśmy” kilka modowych cacek. Umiejętność przenoszenia się w czasie i bezgraniczna dziecięca kreatywność przyniosły niesamowity efekt.