CYKL SPOTKAŃ Z DZIEĆMI Z ODDZIAŁÓW „0” ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W GORZYCACH.

„JEDYNE, CO MUSISZ WIEDZIEĆ, TO GDZIE JEST BIBLIOTEKA” – Albert Einstein.

Pełna zgoda, panie Albercie, bo to właśnie dziś , w świecie powszechnej cyfryzacji i wszechobecnych technologii, jak nigdy wcześniej potrzebujemy bibliotek i ich pozytywnego oddziaływania.

Trzy grupy „zerówkowe” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach, miały okazję przekonać się, że Biblioteka to miejsce, które warto poznać i odwiedzać. Nie dla każdego dziecka była to pierwsza wizyta w naszej placówce, bowiem większość z nich korzysta regularnie z zasobów Wypożyczalni dla dzieci.

Książka jest nie tylko kopalnią inspiracji, narzędziem terapii czy sposobem na poprawę koncentracji i rozwój wyobraźni. Książka ma przede wszystkim magiczną moc, dzięki której przenosimy się poza granice czasu i przestrzeni. Właśnie dlatego, niezwykle miłe są zawsze spotkania w naszej Bibliotece. Dziękujemy serdecznie za odwiedziny i czekamy na kolejne grupy.