DYKTANDO Z PATRONEM LITERACKIM ROKU 2022.

Jeżeli uważacie, że język polski nie ma przed Wami jakichkolwiek tajemnic, jeżeli polska ortografia nie sprawia Wam większych trudności, jeżeli chcecie  zmierzyć się z innymi – to znaczy, że trafiliście pod właściwy adres!

Razem czy osobno, wielką czy małą literą, przez „ch” czy samo „h” – jak to się pisze?

Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach, Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Filia w Sokolnikach zapraszają młodzież szkół podstawowych  klasy 7 i klasy 8, młodzież szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe pow. 18 r. ż. do udziału w Dyktandzie z Patronem Literackim Roku 2022 organizowanym z okazji 180 rocznicy urodzin Marii Konopnickiej.

Zmagania ortograficzne odbędą się 21 października br. na sali widowiskowej ŚDK w Gorzycach o  godz. 16.00

Podczas dyktanda zostaną wręczone dwie nagrody: w  kategorii I – młodzież szkół podstawowych  klasa 7 i klasa 8 oraz w kategorii  II – młodzież szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe pow. 18 r. ż.

Osoby chętne prosimy o zapisywanie się do dnia 20 października  osobiście w ŚDK w Gorzycach Pl. E. Mieszczańskiego 10 i w DK w Sokolnikach ul. Sandomierska 84, telefonicznie pod nr tel. 15 836 21 31 (ŚDK Gorzyce), nr tel. 15 836 35 48 (DK Sokolniki),  e-mailowo:konkurs@gokgorzyce.pl

Termin zgłoszeń upływa 20 października 2022r. o godz. 15:00.

Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania na stronie www.gokgorzyce.pl oraz www.gbpgorzyce.pl