FINAŁ KAMPANII „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”!

Udział w uroczystości wręczenia nagród w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytania dzieciom jest dla nas zawsze prawdziwą ucztą intelektualną. Tegoroczne spotkanie z przedstawicielkami Fundacji ABCXXI, uczestnictwo w literackim seminarium z pisarzami i literaturoznawcami, a przede wszystkim znalezienie się w gronie nagrodzonych bibliotekarek przyniosło nam wiele pozytywnych emocji. Jesteśmy dumni ze swoich projektów popularyzujących czytanie dzieciom, dlatego bez kompleksów stajemy do rywalizacji z bibliotekami z całej Polski. Po raz trzeci zostaliśmy nagrodzeni za te działania. W tym roku wskoczyliśmy na wyższe podium.

Czytanie dzieciom to naprawdę ważna sprawa, dlatego zasięg, jakim udało nam się objąć placówki oświatowe gminy Gorzyce w zakresie organizacji XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom daje satysfakcję. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom, dyrektorom szkół i pracownikom technicznym za pomoc w realizacji największego święta czytania i słuchania.Nowatorskie, atrakcyjne narzędzia i metody, jakie wykorzystujemy w realizacji imprez promujących czytelnictwo, sprawiają, że coraz częściej słyszymy pytania o to kiedy wreszcie będzie to kratkowanie lub czy to do naszej szkoły wyśle tym razem list, największy polski pisarz.

Realizacja wszystkich zamierzeń Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach nie przyniosłaby efektu, gdyby nie pomoc naszych koleżanek i kolegów z bibliotek i domów kultury gminy Gorzyce. Nieocenione jest też zaufanie i zaangażowanie dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach. Współpraca z Wami to czysta przyjemność! Dziękujemy!