DYKTANDO Z PATRONEM LITERACKIM ROKU 2023

„O hrabii Fredrze humoresek kilka.”

28.09.2023r. w ŚDK w Gorzycach odbyło się Dyktando z Patronem Literackim Roku 2023. Organizatorami tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach – Filia w Sokolnikach.

W tym roku przypada 230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry, dlatego życiorys oraz twórczość pisarza zostały wkomponowane w niełatwy tekst dyktanda.

W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 25 uczestników: uczniowie kl. 7 i kl. 8 szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, a także osoby dorosłe.

Laureatami Dyktanda w swoich kategoriach zostali:

I miejsce: Dorota Fietko-Sajda oraz Wiktoria Bąska,

II miejsce: Agnieszka Kochowska oraz Wiktor Cygan,

III miejsce Katarzyna Zych-Duma oraz Sandra Banaś.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz karty prezentowe do sieci Empik, a także nagrody książkowe, ufundowane przez GOK Gorzyce. Serdecznie laureatom gratulujemy.

Tekst tegorocznego Dyktanda z Patronem Literackim Roku… przygotowały Panie Izabela Suroń oraz Kinga Robak.