DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I XX TYDZIEŃ BIBLIOTEK W GMINIE GORZYCE POTRWA MIESIĄC!

To nie żart, przed nami wielkie wspólne świętowanie :

• podkreślające społeczny charakter miejsca jakim jest BIBLIOTEKA ,
  • skupiające się głównie na naszych czytelnikach – odbiorcach – klientach,
  • angażujące osoby reprezentujące każdą grupę wiekową,
  • zwracające uwagę na rolę bibliotekarza we współczesnej Polsce,
  • stwarzające możliwość dotarcia do szerszej grupy odbiorców,
  • zakładające obalenie wszelkich mitów i stereotypów związanych z zawodem bibliotekarza i funkcjonowaniem bibliotek!

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszych placówek, do wspólnych rozmów i refleksji. Szczerze liczymy na Państwa obecność w ten wyjątkowy dla nas czas.

Huczne obchody rozpoczynamy już w poniedziałek 8 maja. W godzinach 12.00 – 17.00 drzwi naszych bibliotek będą otwarte dla wszystkich, co umożliwi nam pokazanie jak funkcjonują nasze placówki, jakim księgozbiorem dysponują i jaką ofertę kierują do swoich odbiorców. Chętnie wymienimy spostrzeżenia związane z nowymi propozycjami i oczekiwaniami. W trakcie każdego zaplanowanego spotkania będziemy podkreślać rolę, jaką odgrywa książka i biblioteka w poprawie jakości życia i edukacji każdego człowieka.