GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W GORZYCACH NA ZIELONYM TARGU W OGRODZIE TECHNICZNYM W GORZYCACH.

„Chcesz być szczęśliwy całe życie – załóż ogród” – tak mówi stare chińskie przysłowie.

Mini warsztaty ogrodnicze przygotowane i przeprowadzone przez naszą BIBLIOTEKĘ, będące częścią Zielonego Targu były okazją do rozkochania dzieci w roślinach. Czy udało się to na tyle, że będą od dziś chętnie uczestniczyć w ogrodniczych działaniach? Jesteśmy przekonane, że tak! Dzięki nam, ogrodniczkom- pasjonatkom wiedzą już jak rozmnażać , rozsadzać i pielęgnować byliny, z jakich książek korzystać, by zdobywać coraz większe doświadczenie i jak wykonać dekoracje z naturalnych elementów.

Po raz kolejny prowadziłyśmy także wymianę roślin – RoślinkoweLove – za sprawą której piękne sadzonki trafiły do nowych właścicieli. Serdecznie dziękujemy wszystkim pasjonatom za zaangażowanie i uczestnictwo w naszej akcji.