UROCZYSTE OBCHODY ROKU MARII KONOPNICKIEJ ZORGANIZOWANE PRZEZ GBP W GORZYCACH.

Pięć szkół z gminy Gorzyce stanęło 6 czerwca do rywalizacji w turnieju międzyszkolnym „KONOPNICKA NA PORTRETY” przygotowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach. Zadaniem pięcioosobowych drużyn było stworzenie portretu Marii Konopnickiej metodą kratkowania z użyciem techniki malowania kredą po kostce brukowej.

Dzięki uprzejmości nadwyraz.com , cudowna grafika, która zdobi ich koszulki, mogła być wykorzystana przez nas do wspólnej zabawy. Bardzo dziękujemy!

Kopiowanie za pomocą metody kratkowania sięga XVI w.! Sam Albrecht Durer wykorzystywał drewnianą ramę z drucianą kratą! W naszym turnieju specjalistami w zastosowaniu tej metody okazali się reprezentanci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni. Gratulacje!!!

Bardzo dziękujemy Szkole Podstawowej nr 1 w Gorzycach, Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzycach, Szkole Podstawowej w Furmanach, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Sokolnikach i Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Trześni za przygotowanie pięknych prezentacji i udział w turnieju.

Gorąco polecamy film przedstawiający relację z tego wydarzenia. Niezwykle efektowne są w nim ujęcia z lotu ptaka, dzięki, którym możemy podziwiać pięć przepięknych portretów.