GRA TERENOWA W SOKOLNIKACH.

21 sierpnia 2021r. w Sokolnikach odbyła się Gra Terenowa zorganizowana przez Dom Kultury i Bibliotekę Publiczną w Sokolnikach. Rodziny – drużyny, które dotarły na punkt startowy do Domu Kultury w Sokolnikach, żeby wziąć udział w wesołej rywalizacji, dzielnie pokonywały trasę gry zaliczając 12 stacji zadaniowych. Trzeba było m.in. rozwiązywać liczne zagadki, poszukiwać ukrytych wskazówek, znaleźć miejsce w terenie za pomocą GPS-a i zrobić sobie pamiątkowe selfie rodzinne. Zwycięzcami została drużyna „Sokolików” – a w jej skład wchodzili Natalka, Oliwier, Filip, Agnieszka i Edyta, ponieważ wszyscy dzielnie pokonali całą trasę zadaniową i zdobyli najwięcej punktów. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna „ Supergirl,” czyli Anastazja, Ariana, Iwona i Darek. Trzecie miejsce przypadło Otylce i Monice Bownik, a nagrodę pocieszenia za miejsce poza podium dostały dziewczyny z rodziny Nowaków. Okazuje się, że zarówno dzieci jak i dorośli mają swoje szczególne miejsce w zespole jaki tworzy rodzina, mają swoje mocne i słabsze strony. Okazuje się, że czasem zręczność dziecka jest wielkim atutem rodzinnym, a innym razem wiedza rodzica jest wielką wartością. W ten sposób, każda z osób w rodzinie może poczuć się ważna, wyjątkowa, bezcenna, potrzebna. I wielokrotnie podczas RODZINNEJ GRY pojawia się w głowach jej uczestników myśl „JAK DOBRZE BYĆ RAZEM.”