XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM – DZIEŃ TRZECI – „KAKTUS – DOBRY PIES”

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM i GORZYCE też!

Ми зустрілися сьогодні в Гожицях з нагоди великого свята читачів, яке з суботи триває в Польщі. У рамках читацької кампанії Cała Polska Czyta Dzieciom Фонд ABCXXI вже 21 рік організовує ПОЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖЕНЬ ЧИТАННЯ ДІТЯМ. Публічна бібліотека в Гожицях котрий раз бере участь у цьому заході.Гасло цьогорічного Тижня читання для дітей: «ПОЛЬСЬКІ АВТОРИ ДЛЯ КЛІМАТУ», тому всі відібрані бібліотекою казки розповідають про прекрасний світ природи та негативний вплив людини на природу.

Trzeci dzień XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom spędziliśmy z dziećmi z Ukrainy, które mieszkają w Gorzycach. O przygodach „Kaktusa, dobrego psa” Barbary Gawryluk przeczytały im uczennice z Zespołu Szkół im. por. J.Sarny. Dodatkowo dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Caritas Diecezji Sandomierskiej przedstawiły swoją interpretację cyklu wierszy. Byliście wspaniali! Dziękujemy!Wymieniliśmy się wspólnymi doświadczeniami w zakresie organizacji akcji czytelniczych w Polsce i na Ukrainie. Opowiadaliśmy sobie o bibliotekach w naszych krajach, o książkach i zamiłowaniach czytelniczych. Największe podziękowania kierujemy do pani Magdaleny Motas-Korzonek, opiekunki uczennic z Gorzyce oraz do pani Katarzyny Sabat, opiekunki dzieci z Bojanowa. Wspólne czytanie łączy!