GRUPA UCZNIÓW Z ZESPOŁU SZKÓŁ IM. PORUCZNIKA SARNY Z WIZYTĄ W NASZEJ BIBLIOTECE.

Niezmiernie miło było nam gościć grupę 19 uczniów z Ukrainy, którzy uczęszczają do Zespołu Szkół im. Por. Józefa Sarny w Gorzycach. Odwiedzili naszą Bibliotekę razem ze swoim opiekunem panią Magdaleną Motas-Korzonek, nauczucielką j.polskiego. Młodzież zapoznała się z bogatym księgozbiorem naszych wypożyczalni, z jego działami i najważniejszymi punktami regulaminu biblioteki. Uczniowie chętnie przeglądali literaturę sensacyjną i fantastyczną. Byli również zainteresowani założeniem karty bibliotecznej, by móc stać się pełnoprawnym czytelnikiem i móc korzystać z naszych zbiorów. Zapytani o to, co chcieliby przeczytać, bardzo chętnie podali kilka tytułów w języku ukrainskim.