20 LAT „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” – EKSPOZYCJA Z ELEMENTAMI ZABAWY DLA DZIECI W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GORZYCACH.

Do końca września b.r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach można oglądać ekspozycję o charakterze informacyjno-edukacyjnym „20 LAT CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, która poświęcona jest dotychczasowej działalności Fundacji ABCXXI w zakresie motywowania rodziców i społeczeństwa do czytania dzieciom od urodzenia.

Kolekcja perełek literackich dla dzieci z półek naszej Biblioteki, podsumowanie 20-letnich dokonań Fundacji ABCXXI, wspomnienie Ogólnopolskich Tygodni Czytania Dzieciom, Ambasadorzy i nasze tegoroczne działania związane z Jubileuszem „Cała Polska Czyta Dzieciom” to wybrane elementy naszej wystawy.

Do tego zabawy dla dzieci, dzięki którym dorośli będą mogli skupić się na przyswajaniu treści dotyczących korzyści płynących z codziennego czytania dzieciom książek dostosowanych do ich potrzeb.

Najciekawszym elementem wystawy jest „ścianka” – plakat autorstwa Rafała Olbińskiego z 2001 r., na tle którego można się fotografować. Czytanie uskrzydla!!!

Gorąco zachęcamy dorosłych i dzieci do odwiedzania Sali Wystaw Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach.