NARODOWE CZYTANIE W GORZYCACH.

4 września 2021 r. , w sobotę spotkaliśmy się na Ogrodzie Technicznym w Gorzycach, by wspólnie przeczytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Już po raz siódmy Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach dołączyła do ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE, którą zainicjował w 2012 r. prezydent Bronisław Komorowski. Po raz pierwszy skład osób czytających stanowili w całości czytelnicy naszej Biblioteki. Bardzo gorąco dziękujemy im za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego niezwykłego wydarzenia.

„Moralność pani Dulskiej” – opowieść o zakłamanej, skąpej i egoistycznej mieszczce, to jedna z najczęściej wystawianych polskich sztuk. Od premiery w 1906 r. miała 210 inscenizacji.

Sceneria, słońce i stylizacje aktorów stworzyły niepowtarzalny nastrój. Wspólne czytanie okazało się dla wszystkich niezwykle pozytywnym doświadczeniem.

Do zobaczenia za rok!