Uroczyste zakończenie TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM z GMINNĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ W GORZYCACH.

2 czerwca 2021 r. w Technicznym Ogrodzie w Gorzycach podsumowaliśmy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w organizację którego, jak co roku, zaangażowane były wszystkie biblioteki naszej gminy.

Po raz pierwszy w historii z powodu obostrzeń, do których musieliśmy się dostosować, zdecydowaliśmy o przeniesieniu Tygodnia Czytania Dzieciom do sieci. Dzieci oglądały nas na naszym kanale Youtube i wykonywały zadania konkursowe ogłaszane codziennie po przeczytanej bajce. Różnorodność zadań, od pytań o autorów i przeczytane utwory po prace plastyczne i fotograficzne, wywołała ogromne zainteresowanie wśród dzieci i dorosłych.

Napłynęło do nas dużo prac, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z postawy swoich czytelników. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom i nauczycielom, dzięki którym dzieci mogły nas oglądać i przesyłać odpowiedzi na zadania konkursowe.

W piękne słoneczne przedpołudnie w Technicznym Ogrodzie rozdaliśmy nagrody wszystkim laureatom konkursów i raz jeszcze zaprezentowałyśmy fragment bajki „Leśne Głupki”, która cieszy się największą liczbą odsłon w internecie. Finał spotkania uatrakcyjniła wspólna zabawa i słodki poczęstunek.